Intel’in Ice Lake İşlemcileri İçin İlk Aşama Bitti

0
8

Intel, Ice Lake işlemcilerin 10 nm bandında üretilmeye başlaması için ilk sıkıntılı aşamayı geçtiğini belirtti.

Intel bir kilometre taşı daha katederek ikinci nesil 10 nm işlemcileri 2018 çıkışına doğru hazırlıyor. Firmanın ilk 10nm işlemcileri ise Cannon Lake kod adıyla piyasada olacak. Bu işlemcilerin 2017 sonunda piyasaya sürülmeleri umut ediliyor.

Ice Lake, our 2nd generation 10nm processor, is taped in. Intel continues to lead in 10nm technology. pic.twitter.com/meY8mZ6ou2

— Intel Official News (@intelnews) June 8, 2017

İşlemcilerin üretilmesi için ilkin tasarım aşaması sonrasında da üretim aşaması gerçekleşiyor. Tasarım aşaması, yeni nesil işlemcilerde iki aşamalı oluyor. Intel, Ice Lake işlemciler için ilk ve en sıkıntılı aşamanın bitirildiğini deklare etti. Bundan sonrasında Ice Lake işlemciler için ikinci aşamaya geçilecek ve hemen sonra üretim bandına konulacak.

Firmanın ilk 10nm bandında üretilecek işlemcileri ise Cannonlake mobil serisi olacak. Bu işlemcilerin gelecek aylarda gün yüzüne çıkması umut ediliyor. Öteki taraftan Intel’in Kaby Lake tabanlı 14 nm’lik işlemci serisi Coffee Lake de gelecek aylarda piyasaya sürülecek ve 4’ten daha çok çekirdek sayısı bulunacak. Bilinmiş olduğu suretiyle Kaby Lake işlemcilerde dört çekirdek limiti bulunuyordu.

Technopat olarak yeni nesil işlemcileri kontrol etmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

İlginizi çekebilir: Intel İlk Coffee Lake İşlemcileri Eylül’e Yetiştirecek

Feysbuk Twitter WhatsApp LinkedIn Gmail Google+ Pocket var td_screen_width = document.body.clientWidth; if ( td_screen_width >= 1024 ) []).push(); if ( td_screen_width >= 768 && td_screen_width KAYNAK : https://www.technopat.net/2017/06/13/intelin-ice-lake-islemcileri-icin-ilk-asama-bitti/

YORUM YOK

CEVAP VER